כאומיקרון המתגבר
שנת 2022 תתאפיין בדילמות קשות, ביטחון המשקיעים נמצא כרגע בשיא אבל הביטחון עלול להתדרדר מהר מאוד

כאומיקרון המתגבר

סוף השנה בפתח, והקורנה מכה בעולם בעוצמה אדירה, השאלה היא האם תהיה לכך השפעה על שווקי המניות?

האם מניות המבצר שעד כה היו חסינות מירידות בשווקים יפגעו?

מה אלה מניות המבצר אתם בטח שואלים?

ובכן מניות המבצר אלה מניות הביגטק שהלכה למעשה השתלטו על השווקים, גם הרווחים שלהם וגם כל הכסף הולך אליהם ומחירי המניות שלהן מרקיעות שחקים ושלא בצדק מבחינה כלכלית אבל כן בצדק שהן המניות היחידות שעושות את העבודה.

ממשל ביידן הבטיח גישור פערים בין הקטן לגדול ובפועל הפערים רק הולכים ומתרחבים ומעניקים על ידי שוק המניות יותר כוח והשפעה למניות הביג טק.

קומוניזם 3.0 קוראים לזה כמה מומחים גדולים.שנת 2021 זו השנה הגרועה ביותר לשוק המניות הקטן בוול סטריט חרף העובדה שנראה שמדד הראסל בשיא אין כך הדבר ורואים לא מעט מניות קטנות שנחבטו בין 70%-90%.

קיים סיכוי סביר שנראה התאוששות בדמות של 100% עלייה בחלק מהן ועל כן חשוב לדעת מתי להכנס ומתי לצאת כי רווחים כמו שרואים לא מחזיקים מעמד.

(אם אתה רוצה לשפר את היכולות הטכניות שלך אתה מוזמן לעשות את הקורס המתקדם שלי)


הבעיה העיקרית של רוב המשקיעים זה לדעת היכן למכור רווחים.
יש לא מעט מניות שיעשו קפיצות יפות ולאחריהן נראה שוב צניחות, חשוב מאוד בעידן אינפלציוני להבין את כללי המשחק.


שנת 2022 בפתח והאומיקרון כמעיין המתגבר, השוק עדיין אדיש למתרחש בדיוק כפי שהיה בדצמבר 2019 שראינו מקרים די בודדים בסין ולבסוף זה הכה את השוק בעוצמה כבירה ורובם המוחלט של המשקיעים לא היה מוכן לזה.

האם נראה שוב מימוש אלים בשווקים בקרוב? ייתכן מאוד.

להעכתי האדישות תמשך עוד.

מה שעלול לטלטל את השוק מאדישותו אלה הדוחות הרבועניים בינואר פברואר עוד טלטלה פוטנציאלית היא הסגרים או החשש מסגרים.

השוק לא אוהב חוסר וודאות.

כל אלה יכולים ליצור חוסר וודאות שלבסוף יפגעו בכלכלה בצורה כזו שהצריכה הפרטית תרד ובכך תתמתן האינפלציה.

השאלה הגדולה לאן יווסת הכסף?

האם מניות הCOVID 19 יעלו?

מניות הקורונה אמורות להנות מהמצב, הרווחים אמורים להמשיך להיות חזקים בטווח הקצר בינוני.
כל שכן התנודתיות שלהן גבוהה ומי שיידע לשחק עם המספרים נכון יכול להשיג תשואה עודפת

חסר מאפיין alt לתמונה הזו; שם הקובץ הוא iStock-1259692154-1024x523.jpgמי שכן בסיכוי גבוה יהנה מהמצב הנוכחי אלו מניות שכיכבו בתקופת הקורונה הראשונה שסגרים או חששות מסגרים רק עושים עמם חסד ואלו הן מניות החיסונים.
BNTX
MRNA
PFE
NVAX ערוכה לצאת למהלך חזק מכל הבחינות.

עוד מניות חבוטות שאמורות ליהנות ולשמש גידור למשקיעים הגנה מסוימת אלו הן PTON, ZOOM והרשימה ארוכה.

אין ספק שמשקיעים צריכים לעשות שינויים בתיק ולהתאים את התיק שלהם למתרחש, שינויים בתיק הם דבר הכרחי.

למשל מי שמחזיק בביג טק ויש רווחים מדהימים צריך לקחת בחשבון המומנטום כרגע צפוי להמשך אבל באותה מהירות הוא גם יכול להתהפך, אם יש משהו שהשוק יודע לעשות הכי טוב זה למחוק רווחים ועליות יפות בצורה די מהירה, לא מן הנמנע ששנת 2022 תהיה לבסוף שנת החזרה של חלק מהמניות הקטנות ודעיכה מסוימת של הגדולות.

הסיבה- כובד המשקל של מניות הביג טק מהתיק נהייה גדול מדיי, משקיעים ירצו לדלל רווחים ולהשקיע במניות עם אפסייד משמעותי גדול יותר ובשלב מאוחר יותר התיקון במניות הגדולות יכול להפך גדול יותר.

שנת 2022 היא שנה שהשוק יהיה מאוד דינמי, סטיית התקן תעלה וזה מייצר הזדמנויות, האינפלציה כרגע היא האיום המרכזי על השווקים אבל יש עוד כמה איומים שכרגע השוק בכלל לא מתמחר, סטיית התקן גבוהה משמעותה תנודתיות גבוהה יותר וזה בדיוק מה שמניות קטנות צריכות.


המטרה שלי לשנת 2022 היא לנצל את התנודתיות ולהכות את המדד, בשוק של היום אם ארוויח 30% בשנה זה מעולה אבל אם אצליח לייצר תשואה עודפת על זה אז זה כבר LEVEL אחר, כן זה מצריך מיומנות ולא מתאים לכל אחד, הדגש שלי להצלחה הזו יהיה במינימום פעולות, חובה תשואה עודפת מינימום פעולות, זה הטריק.

כלומר לא לסחור ברמת יום אבל דיוק כניסה ויציאה ברמת חודש חודשיים חודשיים.

כמו כן התקופה האחרונה הטמיעה בי משהו שתמיד ידעתי אבל עכשיו זה חרוט לי עמוק בלב וזה ניהול הסיכון! זה הדבר הכי חשוב! מספיק שפעם אחת גודל העסקה יהיה גבוה מדיי ואפספס, אפשר למחוק תשואה שעבדת עליה במשך חודש או חודשים, לכן ישנם כמה מרכיבים על מנת לייצר תשואות גבוהות ברמה של 70% בשנה על התיק.


רק לשם הדוגמה: מי שיהיה מסוגל לייצר מתיק של 25K תשואה של 70% במשך 5 שנים ברצף יזניק את החשבון לסכום מהמם של 354K חשוב לציין שזה לא מתאים לכל אחד אבל זה בהחלט אפשרי, אנחנו חיים בעולם של תשאות גבוהות מאוד, אם הייתי רושם את המספרים האלה לפני 5 שנים היו קוראים לי משוגע, למרות שזה קרה ומניות הביג טק שאז היו קטנות היו נותנות מספרים משוגעים אבל המיינד סט בשוק היה שונה.

למעשה מאז כניסת הביטקוין משקיעים רוצים רווחים גבוהים לכן לא מספיק למצוא חברות טובות, צריך לדעת מה האפסייד הגלום…

השוק הולך ונהיה יותר טריקי ופחות יעיל, כלומר היעילות קורית בסוף כי אלה חוקי המשחק אבל זה קורה בפתאומיות מה שהופך את התזמון לכמעט בלתי אפשרי, בשוק היום כמעט בלתי אפשרי לתזמן, באמת צריך כלים מאוד חזקים בשביל להיות רק בכיוון, ישנם גורמים שמווסתים את השוק ומשפיעים על המחירים כראות עיניהם.

יש פה ושם הבלחות של שוק חופשי אבל בגדול וול סטריט נהיה משחק מכור אחד גדול.

מי שהיום רווחי ביותר במניות הביג יכול למצוא את עצמו שנה מהיום מוחק את הרווחים ואפילו בהפסדים.

לדעתי האישית, זו תקופה שרוב הזמן הכסף צריך להיות בנזילות ומוכן להכנס לשוק בטפטופים ובאחוזים קטנים מהתיק.

ככה אמנם לכאורה אתם מפסידים ממוצע של 5% אינפלציה בשנה אבל להפסיד מעבר לזה אתם לא יכולים, אם שנת 2022 תהיה שנה שבה המדד יירד 15% כבר הרווחתם 10%, מעבר לזה אין אני אומר לא להיות בשוק, רעיון מבורך זה לשמור על כוח הקנייה להזדמנויות אטרקטיביות שיצליחו לעשות תשואה חיובית אפילו יותר מ2021.

שנת 2022 למי שלא יהיה פעיל כנראה תגמר במינוסים יפים של דו ספרתי ומנגד מי שיידע לנצל את תנועות המחיר לטובתו וישחק בשלמות יכול לסיים את 2022 עם מספרים של 50%-70% או לכל הפחות להשיג תשואה עודפת על המדדים.

קל זה לא יהיה, מתאים לכל אחד בטוח שלא.

תוכן עיניינים:

www.yahoofinance.com
www.marketwatch.com
www.ortex.com
www.tradingview.com
www.finviz.com
www.investing.com
www.bithemarket.com


קצת עלי-
דרור כהן בן 39, כלכלן ואנליסט מניות בוול סטריט, מומחה בתמחור מניות, מנטור בשוק ההון.
בעל בלוג בטלגרם מכונת הכסף בלייב
מכשיר תלמידים בשוק ההון ולוקח אותם צעד קדימהhttps://bithemarket.com/הלו-מה-עם-המפולת-שהבטיחו-לנו/


https://bithemarket.com/הקורס-מכונת-הכסף-4-0/
גרף של מניית החיסונים שעתידה להתחרות בMRNA ופייזר, חברת NVAXלמען הסר ספק דרור כהן אינו בעל רישיון מכוח חוק הייעוץ ואינו עוסק במתן שירותי ייעוץ השקעות כהגדרתם בחוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, שיווק השקעות וניהול תיקי השקעות, תשנ״ה – 1995 להלן: ״חוק הייעוץ״ למעט עיסוקים הפטורים מרישיון בהתאם לקבוע בחוק הייעוץ. 

כל העושה שימוש במידע הינו על אחריותו בלבד, איני אהיה אחראי על נזקים או הפסדים שיגרמו כתוצאה מהפוסט הזה או כל פוסט אחר שייכתב בבלוג, זוהי דעתי האישית בלבד, המטרה של הפוסט זה לפתוח את הראש לעוד זוויות.

היום יש המון מומחים בשוק ולכל אחת דעה שונה ואפילו הפוכה, מה שאצלי לבן אצל אחר שחור והפוך ושנינו חושבים שאנחנו מומחים.

לכן מומלץ מאוד לעשות את הבדיקות נאותות שלכם.
בשוק ההון אפשר להפסיד את כל הכסף.


כתיבת תגובה